ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΤΑΦΥΛΟΠΑΤΗΣ ΜΕ ΤΟ OPEL OPC

Η Λάρισα έχει… τον οδηγό της

* ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΑΓΩΝΑ TTRC

Δημοσίευση: 06 Σεπ 2009 0:50 | Τελευταία ενημέρωση: 25 Σεπ 2015 11:24
Απίστευτοι χρόνοι και εντυπωσιακά ρεκόρ γύρων στο GP, εκπληκτικό θέαμα και συναγωνισμός μέχρι τέλους στο drift όπως επίσης και ο πάρα πολύς κόσμος συνέθεσαν ένα απίστευτο απόγευμα στον 4ο Αγώνα του TTRC που πραγματοποιήθηκε στην πίστα Super Stage του Μελισσοχωρίου.
Ο πολύς κόσμος που βρέθηκε από νωρίς το μεσημέρι απόλαυσε ένα απίστευτο θέαμα στο οποίο και λόγω του συναγωνισμού δεν έλειψαν και κάποιες μικροέξοδοι από αγωνιζόμενους.
Στον αγώνα GP τώρα εντυπωσιακά ρεκόρ πέτυχαν ο Αντώνης Σταφυλοπάτης με το γνωστό Corsa OPC ο οποίος κατέρριψε διαδοχικά 2 φορές το ρεκόρ πίστας στα αυτοκίνητα παραγωγής κάνοντας τελικά νέο ρεκόρ πίστας 28,30 δλ. με αποτέλεσμα να κερδίσει και την 1η θέση της Γενικής Κατάταξης.
Ο Αθανασιάδης Κώστας με τη Formula Opel και αυτός με την σειρά του κατέρριψε το ρεκόρ πίστας για την κατηγορία του (Open Wheels) αλλά κέρδισε και την 1η θέση στην κατηγορία αυτή.
Εδώ όμως θα πρέπει να σταθούμε και σε δύο άλλους οδηγούς, τον Κουτσοδήμο Κώστα και τον Κουτσιάρη Άρη αμφότεροι με 106 Rallye οι οποίοι κατόρθωσαν ο μεν Κουτσοδήμος την 1η θέση στα 1600 κ.εκ. σπάζοντας το κατεστημένο, ο δε Κουτσιαρής την 1η Θέση στα αγωνιστικά σημειώνοντας εκπληκτικούς χρόνους για την κατηγορία τους.
Μετά το τέλος του αγώνα των χρονομετρημένων – GP – άρχισαν οι μάχες των διπλών περασμάτων στο Drift, οι οποίες κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών έως το τέλος.
Στο μεγάλο τελικό ήταν τόσο πολύ το θέαμα και ο ανταγωνισμός ώστε χρειάστηκε τρεις επαναλήψεις για να αναδειχθεί ο τελικός νικητής.
Νικητής λοιπόν στη Γενική κατάταξη του Drift αναδείχθηκε ο Τσιβόπουλος Αποστόλης με OPEL ASCONA 2000 Turbo ο οποίος επικράτησε του Χριστόφορου Χουλιάρα με FORMULA OPEL.
Στην 3η θέση ανέβηκε μετά το μικρό τελικό ο Δημήτρης Κακαράτζας με BMW M3 που επικράτησε του Μποχώρη Αχιλλέα με BMW E30 3500cc. Ο οποίος και κατέλαβε την 4η θέση.

3) Μποχώρης Αχιλλέας Bmw E30 113

Στον αγώνα δυναμικό «παρών» έδωσαν επίσης και οδηγοί από τη γειτονική Κατερίνη, την Καστοριά, το Καρπενήσι, τα Τρίκαλα, την Πτολεμαΐδα και τη Θεσσαλονίκη.
Το πρόγραμμα των αγώνων του TTRC 09 συνεχίζεται στην πίστα κάρτ των Τρικάλων το ερχόμενο Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου για τον 5ο Αγώνα του Πρωταθλήματος TTRC’09.
Ευχαριστίες εκφράστηκαν προς τους χορηγούς του αγώνα που ήταν οι εξής: Ανταλλακτικά Τσιφούτης, Ελαστικά Τσούλκας, Ηλεκτρολογείο Αυτοκινήτων Μαλετσάς Κράχτης, Ευθυμιάδης μεταχειρισμένα ανταλλακτικά, Λιπαντικά Valvoline Κοντούλης, Auto Design center, Αφοι Μπουρουζίκα εμπορία ηλεκτρολογικού υλικού, Ιωάννης Δεσπόπουλος λιπαντικά, Ηλεκρολογείο Κακαράτζας, Αθανασιάδης service – κατασκευές., G-TEC Παλιοτζίκας Κώστας. Οι διοργανωτές δεν ξέχασαν την Πυροσβεστική Υπηρεσία, την Interamerican οδική Βοήθεια για την παραχώρηση του ασθενοφόρου, την Οδική βοήθεια Αυλογιάρης - Πέγιος καθώς και το μεγάλο χορηγό του αγώνα OPEL Σφακιανάκης όπως επίσης και την Toyo Tires.