ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Επιτυχιών συνέχεια για τον Ποδηλατικό ΑΣ Πηνειό

Δημοσίευση: 27 Οκτ 2012 23:27 | Τελευταία ενημέρωση: 23 Σεπ 2015 21:26
Ο Ποδηλατικός Αθλητικός Σύλλογος Πηνειός έδωσε το παρών στον Διεθνή Ποδηλατικό Αγώνα Δρόμου 170χλμ και Σίρκουϊ 48χλμ που διοργάνωσε στη Θεσσαλονίκη η Ένωση Ποδηλατικών Σωματείων Μακεδονίας – Θράκης και o Ποδηλατικός Όμιλος «ΒΕΛΟΣ» Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με τον Δήμο Βοΐου και υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας στις κατηγορίες ΑΝΔΡΩΝ ELITE-MASTERS, την Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012.
Από τον Ποδηλατικό Α.Σ. ΠΗΝΕΙΟ συμμετείχαν 11 αθλητές, ενώ από όλη την Ελλάδα και από το εξωτερικό συμμετείχαν περίπου 80 αθλητές στην κατηγορία των Ανδρών και 60 στην κατηγορία Μάστερ.
Στην κατηγορία των ανδρών στο σιρκουί ο Παγανός Κώστας έκανε πολύ καλή εμφάνιση τερματίζοντας 24ος με χρόνο 58:55 πέφτοντας με όλο το γκρούπ 50 ατόμων στη γραμμή τερματισμού. Ο Λαμπρογιώργος Βασίλης τερμάτισε 56ος, ο Παγανός Βαγγέλης 57ος και ο Καραγγέλης Δημήτρης 60ος. Στον αγώνα Αντοχής 170χλμ την επόμενη μέρα ο Παγανός Κώστας τερμάτισε 32ος με χρόνο 5:07:25, ο Κακαές Βάιος 40ος σε 5:16:35.
Στην κατηγορία Μάστερ στα 170 χλμ με συμμετοχή πάνω από 60 αθλητές ο Στάθης Μιχάλης τερμάτισε 2ος στην κατηγορία 40+ και 3ος στη γενική κατάταξη σε 5:35:32, η Τσεσμετζίδου-Δαλαβίκα Δέσποινα 24η στη γενική κατάταξη σε 6:03:06, ήταν η μοναδική γυναίκα που συμμετείχε, ο Πολύζος Ηρακλής 12ος στην κατηγορία 30+ σε 6:03:26, ο Ζησόπουλος Λάμπρος 15ος στην κατηγορία 30+ σε 6:26:07 και ο Πριονάς Γιώργος 15ος στην κατηγορία 40+ σε 6:24:58.
Τους αθλητές συνόδευσαν ο προπονητής του συλλόγου Δαλαβίκας Κώστας, και ο Παπαδημούλης Αλέξανδρος με τον Παληκαρά Γιώργο στην τεχνική υποστήριξη.
Εν τω μεταξύ στον αγώνα ΜΤΒ με την επωνυμία “ TZOUMERKA BIKE MARATHON” που διεξήχθη στον Νομό 'Αρτας συμμετείχαν 50 αθλητές υψηλού επιπέδου από όλη την Ελλάδα σε έναν πολύ απαιτητικό αγώνα με δύσκολα κομμάτια και πολύ τεχνική διαδρομή, συμμετείχε από τον Π.Α.Σ ΠΗΝΕΙΟ ο Γραμματικός Δημήτρης που τερμάτισε 5ος στην κατηγορία 40+.
Ο Ποδηλατικός Α.Σ. Πηνειός συγχαίρει όλους τους αθλητές και τους εύχεται καλές επιδόσεις και στους επόμενους αγώνες που ακολουθούν. Ακόμα ευχαριστεί τον χορηγό κατάστημα ποδηλάτων “Δαλαβίκας bikes” που ήταν αρωγός στον αγώνα των 170χλμ, καθώς και για την υποστήριξη που παρέχει στην ομάδα.