ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ

Κυπελλούχος ΕΠΣΛ η Δήμητρα Γιάννουλης

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙΟΥ ΜΕ 2-1

Δημοσίευση: 06 Μαρ 2014 20:11 | Τελευταία ενημέρωση: 22 Σεπ 2015 13:57

Η Δήμητρα Γιάννουλης αναδείχθηκε κυπελλούχος ΕΠΣΛ για την περίοδο 2013-14 και για δεύτερη συνεχόμενη φορά στην ιστορία της. Η ομάδα των Μπουρνάκα-Μπακογιάννη επικράτησε στον τελικό στο «Arena» με 2-1 της μαχητικής Δόξας Βλαχογιαννίου σ’ ένα παιχνίδι που παρακολούθησαν περισσότεροι από 2.500 φίλοι του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου και όχι μόνο. Αριθμός ρεκόρ σ’ έναν αγώνα που ήταν μια πραγματική γιορτή για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο του νομού.

Πρόσωπο του φετινού τελικού ο επιθετικός της Δήμητρας Στέλιος Πατσιωτός που σκόραρε στο 5’ με κοντινό πλασέ και στο 54ο λεπτό με πέναλτι ενώ από την πλευρά της Δόξας το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε στο 46’ ο Γκουρομπίνος.

Τον αγώνα διηύθυνε η κ. Τσιοφλίκη με βοηθούς τους κ. Καρακώστα και Γκαράλη ενώ 4ος διαιτητής ήταν ο κ. Τσιτσανούδης.

ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ (Μπουρνάκας-Μπακογιάννης): Παναγιωτόπουλος, Φατούρας, Μπαρούτας, Κοντοδήμος, Σουφχάρας (46’ Πότσης), Θώμος, Μακανίκας (66’ Τζιόλας), Μανάκας, Πατσιωτός, Κοταρέλας, Σπανός (89’ Γεωργούλας).

ΔΟΞΑ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙΟΥ (Φακίτσας): Χαλκιάς, Αθανασούλης, Βάλλας, Βλιώρας (76’ Φαρμάκας), Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λίόλιος, Κοντοθανάσης, Αλεξίου (72’ Ξεφτέρης), Τασιούλης, Γκουρομπίνος (89’ Σεΐζης).