«Λύγισε» στο φινάλε η Α.Ε. Κιλελέρ

Ηττήθηκε στην Ηγουμενίτσα από τον Θεσπρωτό με 2-1

Δημοσίευση: 29 Ιαν 2024 13:05

Αν και άξιζε κάτι περισσότερο η Α.Ε. Κιλελέρ, υποχρεώθηκε σε ήττα στην Ηγουμενίτσα

από τον Θεσπρωτό με 2-1 στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Στο 9ο λεπτό οι γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ, καθώς η καρφωτή κεφαλιά του Ρούση τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μισιρλή.
Στο 30ό λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με την κεφαλιά του Βιλάλμπα μετά από σέντρα του Ρούση (1-0). Η Α.Ε. Κιλελέρ προσπάθησε να απαντήσει άμεσα, αλλά ο Πάνου με εντυπωσιακή ενέργεια στο 31’ απέκρουσε το φάουλ του Κούκου. Η πίεση ωστόσο της λαρισινής ομάδας καρποφόρησε στο 39’ όταν ύστερα από σέντρα από τα αριστερά ο Αλτάνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-1). Στην εκπνοή του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Βιλάλμπα, αλλά ο ρέφερι έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έδωσαν σκληρές μάχες αφού κυνηγούσαν εξίσου τη νίκη, για να φτάσουμε στο 89’ όταν ο Τσιαφίτσας («χρυσή» αλλαγή) με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Πάνου, Ορφανός, Αγγελούλης, Κουζής (55ο Βλαχόπουλος), Κορακιανίτης, Παλαμούτσης, Ρούσης, Ροβίνας, Μπουμπούκης, Κλεμέντε (55ο Ζελέκου), Βιλάλμπα.
Α.Ε. ΚΙΛΕΛΕΡ (Κώστας Κατσάρας): Μισιρλής, Φουρκιώτης, Μπαρούτας, Αλτάνης, Σούμπαση, Κατσαμάγκας, Βαγενάς, Κούκος, Μπαρδάς, Χατζησαββίδης, Δοδοντσάκης (Παπαγεωργίου Θ., Βλησαρούλης).
Νέα Αρτάκη-Αστέρας Πετριτή    2-0
Σβορώνος-Βατανιακός    2-1
Θεσπρωτός-Κιλελέρ     2-1
Εορδαϊκός-Τρίκαλα    5-1
Λευκίμμη-Αναγέννηση Άρτας    1-2
Καστοριά-Αστήρ Λιανοκλαδίου    0-1