Προηγήθηκε με 3-0 ο ΠΑΟΚ Β’, αλλά ο Διαγόρας ισοφάρισε

Δημοσίευση: 19 Απρ 2023 7:12

Αν και προηγήθηκε 3-0 στις αρχές του β’ ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ Β’ παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στον Διαγόρα, στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 20ής αγωνιστικής στον Α’ Ομιλο της Super League 2. Οι Θεσσαλονικείς φάνηκε ότι θα έχουν εύκολο έργο, καθώς άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο

λεπτό με τον Δαρέλα και στη συνέχεια πρόσθεσαν ακόμη δύο τέρματα, με τους Παναγιώτου (27’) και Σπυράκο (52’). Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν στο τελευταίο ημίωρο και με γκολ των Παραστατίδη (65’), Μιχόπουλου (74’) και Λούκιτς (83’), πήραν έναν ανέλπιστο βαθμό.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 20ής αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:
ΠΑΟΚ Β’-Διαγόρας    3-3
14:45, Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας
14:45, Θεσπρωτός-ΑΕΛ
14:45, Αλμωπός Αριδαίας-Βέροια
14:45, ΠΟΤ Ηρακλής-Μακεδονικός
15:15, Πανσερραϊκός-Παναθηναϊκός Β’    ΕΡΤ3
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου    0-3 ά.α.
15. Απόλλων Λάρισας    4-19 αγ.
*Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
*Αφαιρούνται επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
*Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας από το πρωτάθλημα Super League 2 2022-2023 στις 15/03/2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.