ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’:

Αποχώρησαν στο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι»

*ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Δημοσίευση: 20 Δεκ 2022 14:10

Ο Ολυμπιακός Β’ δεν κατέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο του ματς με την Καλλιθέα, διαμαρτυρόμενος για εις βάρος του διαιτητικές αποφάσεις!

Συγκεκριμένα, στο ημίχρονο της αναμέτρησης υπήρξε ένταση στα αποδυτήρια και οι «ερυθρόλευκοι» αποφάσισαν να φύγουν, διαμαρτυρόμενοι για ένα γκολ τους που ακυρώθηκε (για χέρι, σε αυτογκόλ της Καλλιθέας).
Ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί με 0-1, αλλά η Καλλιθέα ανέτρεψε το σκορ πριν το ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1.
Ο διαιτητής της αναμέτρησης περίμενε για 5 λεπτά μήπως και μπουν στο γήπεδο οι παίκτες των Πειραιωτών και αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο. Αυτό δεν συνέβη και έτσι στις 16:43 έκλεισε το Φύλλο Αγώνα.
ΤΙΜΩΡΙΑ ΜΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΒΑΘΜΩΝ
Με τιμωρία αφαίρεσης βαθμών κινδυνεύει ο Ολυμπιακός Β’ ο οποίος θα χάσει το παιχνίδι με 3-0 και κινδυνεύει με αφαίρεση πέντε βαθμών από το φετινό Πρωτάθλημα και άλλων πέντε από το επόμενο πρωτάθλημα.
Η ΚΕΔ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΠΩΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Νέα εξέλιξη μετά την αποχώρηση του Ολυμπιακού Β στο ημίχρονο του αγώνα με την Καλλιθέα. Η ΚΕΔ με ανακοίνωσή της αναφέρει πως τιμώρησε ήδη τους διαιτητές της αναμέτρησης και μάλιστα τονίζει πως «αποδέχονται την ευθύνη τους και ζητούν συγγνώμη για το λάθος τους» αναφορικά με την επίμαχη φάση στο αυτογκόλ που ακυρώθηκε.
ΠΑΟ Ρουφ - Παναχαϊκή    0-1
Καλλιθέα – Ολυμπιακός Β’ 2-1 διακοπή μετά την αποχώρηση του Ολυμπιακού Β’ στο ημίχρονο, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τη διαιτησία.
Ρεπό: Κηφισιά