Νίκες για Ολυμπιακό Β’ και ΑΕΚ Β’

ΚΑΤΑΔΙΩΚΕΙ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Δημοσίευση: 13 Δεκ 2022 10:10

Την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχε ο Ολυμπιακός Β’, καθώς επικράτησε 2-0 του ουραγού ΠΑΟ Ρουφ, σε αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Καλλιθέας.

Ο Κωστή στις καθυστερήσεις του ημίχρονου και ο Αλγκασίμ Μπα με πέναλτι στο 65’ σημείωσαν τα γκολ των «ερυθρόλευκων», που... ξεκόλλησαν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Τη νίκη -δεύτερη στο φετινό πρωτάθλημα- πανηγύρισε και η Β’ ομάδα της ΑΕΚ, που επιβλήθηκε 3-0 της Προοδευτικής χάρη σε αυτογκόλ του Πάβλας (52’), κεφαλιά του Ντάικο (67’) και σουτ του Σκόνδρα (90’), «χαλώντας» παράλληλα το ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού. Τέλος, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε στην Κρήτη 1-0 την Επισκοπή, με σκόρερ τον Μωραϊτη, και συνεχίζει να καταδιώκει την πρωτοπόρο Κηφισιά από απόσταση δύο βαθμών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:
Κηφισιά - ΟΦ Ιεράπετρας     1-0
Ηρόδοτος - Ath. Kallithea FC     1-2
Χανιά - Ηλιούπολη     1-0
Παναχαϊκή - Αιγάλεω     1-0
Επισκοπή - Απόλλων Σμ.     0-1
Ολυμπιακός Β’ - ΠΑΟ Ρουφ     2-0
ΑΕΚ Β’ - Προοδευτική     3-0
*Ρεπό: Καλαμάτα