Η σοβαρή ΑΕΛ κερδίζει

ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΙ ΟΙ «ΒΥΣΣΙΝΙ» ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ

Δημοσίευση: 03 Οκτ 2021 21:04

Πανέτοιμοι, τόσο αγωνιστικά όσο και ψυχολογικά, είναι οι παίκτες της ΑΕΛ, για τον αγώνα της 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος με αντίπαλο τον Διαγόρα στη Ρόδο, που θα γίνει την ερχόμενη Τετάρτη 6 Οκτωβρίου και ώρα 16:00.

Οι «βυσσινί» είναι αναμφισβήτητα το φαβορί για να προκριθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, αλλά αυτό χρειάζεται να το επιβεβαιώσουν και στον αγωνιστικό χώρο, διότι όλοι μας γνωρίζουμε πολύ καλά πως γίνονται πολλές εκπλήξεις.
Γι΄αυτό ο τεχνικός της λαρισινής ομάδας, Κώστα Φραντζέσκος, προσπαθεί να κρατήσει χαμηλούς τους τόνους, διότι η νίκη επί του Απόλλωνα Λάρισας με 3-0 πριν μία εβδομάδα, πρέπει να έχει και την ανάλογη συνέχεια, καθώς στην 5η φάση θα συμπεριληφθούν στην κλήρωση και ομάδες από τη Super League 1.
Από αγωνιστικής πλευράς δεν υφίστανται προβλήματα και την Τρίτη η αποστολή που θα συγκροτηθεί μετά την αυριανή προπόνηση, θα αναχωρήσει για το «σμαραγδένιο νησί».

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
Την Τετάρτη 6 Οκτωβρίου, στις 16:00 θα γίνει λοιπόν ο νοκ άουτ αγώνας Διαγόρας-ΑΕΛ στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου. Θυμίζουμε ότι σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση κι αν δεν αλλάξει το αποτέλεσμα στη συνέχεια η διαδικασία των πέναλτι.
Λεβαδειακός-Καλαμάτα
*Άνευ αγώνα προκρίθηκαν οι Καλλιθέα, ΑΕ Λευκίμμης, Αχέρων Καναλακίου, Κηφισιά και Ηλιούπολη.

Ηττα με 1-0 για τους μικρούς «βυσσινί»

Την ήττα με 1-0 γνώρισε χθες η ομάδα Κ17 της ΠΑΕ ΑΕΛ από την αντίστοιχη ομάδα της ΠΑΕ Άρης, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του οικείου πρωταθλήματος.
Διεξήχθησαν επίσης οι ακόλουθοι αγώνες:
ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός     6-1
Λαμία - Ξάνθη     0-6
* Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται με τον σημερινό αγώνα ανάμεσα στον Βόλο και τον ΠΑΣ Γιάννινα.