Ηττήθηκε στην Κομοτηνή ο Γ.Σ. Φαρσάλων

«ΦΩΝΑΖΕΙ» ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

Δημοσίευση: 09 Φεβ 2020 18:32

ΦΑΡΣΑΛΑ (Γραφείο «Ε») Του Γ. Γκαντέλου
Την ήττα με 82-77 γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ. Φαρσάλων, στην Κομοτηνή, από την ομώνυμη ομάδα, στο πλαίσιο των αγωνιστικών υποχρεώσεων, για τη 18η αγωνιστική της Β’ Εθνικής ανδρών.

Οι Φαρσαλινοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ - κάνοντας κακό ξεκίνημα στα πρώτα πέντε λεπτά (22-4) - στην πρώτη περίοδο με δώδεκα πόντους (25-13), διαφορά η οποία παρέμεινε έως τη λήξη του ημιχρόνου (48-36).
Στην επανάληψη οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασάρη προσπάθησαν να αντιδράσουν και τα κατάφεραν. Μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου μείωσαν στους 5 πόντους (61-56) και μπήκαν με άλλον αέρα στην τελευταία περίοδο.
Στην τέταρτη και καθοριστική περίοδο, οι δύο ομάδας πήγαιναν πόντο - πόντο, στο 35’ το ταμπλό έδειχνε (69-69) και απόλυτη ισορροπία. Στα τελευταία λεπτά συνεχίστηκε η μονομαχία των δύο ομάδων, όπου τελικά οι γηπεδούχοι πήραν μικρή διαφορά στο τελευταίο λεπτό και έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη με 82-77. Οι μπλε κατά τη λήξη της αναμέτρησης κάνουν λόγο για μια κακή διαιτησία που στάθηκε απέναντί τους και τους στέρησε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 25-13, 48-36, 61-56, 82-77