Ισόπαλο το ντέρμπι των Χανίων

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 2-2

Δημοσίευση: 08 Μαρ 2019 18:55

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι των Χανίων, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 20ή αγωνιστική της Football League, καθώς ΑΟΧ/Κισσαμικός και Πλατανιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην κοινή έδρα τους, τα Περιβόλια.

Ο Πλατανιάς, ο οποίος είχε δοκάρι στο 4ο λεπτό με τον Λουκίνα, άνοιξε το σκορ με τον Νίλι στο 9’, ενώ ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και προηγήθηκε 2-1 με ισάριθμα τέρματα του Βρεττού (64’, 69’), ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα σαν αλλαγή στο 63ο λεπτό. Τελικά ο Πλατανιάς πήρε τον βαθμό με το γκολ του Μπιανκόνι στο 76’.

ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ
Επόμενος αντίπαλος για τον Απόλλωνα Λάρισας θα είναι ο Αήττητος Σπάτων και το παιχνίδι θα διεξαχθεί μεθαύριο Κυριακή και ώρα 15:00 στην Αθήνα, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής για τη Football League.