Ηττα σε ματς - θρίλερ για τον ΓΣ Φαρσάλων

Χθες στο Αγρίνιο με 73-71

Δημοσίευση: 10 Δεκ 2018 15:45

Πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη επί του πρωτοπόρου Αγρινίου έφτασε χθες ο ΓΣ Φαρσάλων, ο οποίος τελικά ηττήθηκε με 73-71 σ’ ένα ματς με φινάλε θρίλερ.

Η ομάδα των Φαρσάλων ξεκίνησε πολύ καλά στο παιχνίδι και κατάφερε παίζοντας δυνατά στην άμυνα και με πολυφωνία στην επίθεση να πάρει προβάδισμα με 22-11. Η συνέχεια όμως δεν ήταν το ίδιο καλή για τους φιλοξενούμενους που στο δεύτερο και το τρίτο δεκάλεπτο είδαν τον αντίπαλό τους να κρατά τα ηνία του αγώνα και να παίρνει προβάδισμα 11 πόντων (58-47, στο 30’).

Η άμυνα του ΓΣ Φαρσάλων άρχισε να λειτουργεί ξανά στο τελευταίο δεκάλεπτο και σε συνάρτηση με καλές επιλογές στην επίθεση οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στους τρεις πόντους (στο 35’). Το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά εξελίχθηκε σε θρίλερ με το Αγρίνιο να φτάνει δύσκολα στη νίκη με 73-71.

Τα δεκάλεπτα: 11-22, 33-32, 58-47, 73-71

ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.

ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.

Ελευθερούπολη-Φαίακας   79-52

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός           66-72

Γέφυρα-Νίκη Βόλου  85-72

Φίλιππος Βέροιας-Μαχητές          81-62

Αγρίνιο-Φάρσαλα     73-71