ΧΘΕΣ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Η Λίβερπουλ είχε Σαλάχ, «πεντάρα» η Τσέλσι

Δημοσίευση: 31 Δεκ 2017 21:17

Με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» (2-1) και να παραμείνει στο «κυνήγι» των πρωτοπόρων στην Αγγλία.

Ο Αιγύπτιος επιθετικός σκόραρε στο 52ο και 76ο της αναμέτρησης απέναντι στην Λέστερ, λυτρώνοντας την ομάδα του, η οποία μόλις στο 3ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Βάρντι.
Εύκολο εξελίχθηκε το απόγευμα για την Τσέλσι, η οποία συνέτριψε 5-0 την Στόουκ. Οι Ριούντιγκερ, Ντρινκγουότερ και Ροντρίγκεζ σκόραραν στο 3ο, 9ο και 23ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ στο 73’ ο Γουίλιαν με πέναλτι και στο 88’ ο Ζαπακόστα διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.