ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΖΑΝ

«Σφραγίζει» την πρόκριση ο Ολυμπιακός

• Η ΑΕΚ αγωνίζεται στη Μόσχα με την ΤΣΣΚΑ

Δημοσίευση: 02 Αυγ 2017 16:42

Με τις δεύτερες αναμετρήσεις ολοκληρώνεται σήμερα ο Γ’ προκριματικός γύρος του Champions League.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» την Παρτιζάν Βελιγραδίου με στόχο να «σφραγίσει» και τυπικά την πρόκριση, καθώς, μετά τη νίκη με 3-1 στη Σερβία, η ρεβάνς απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα.
Όσον αφορά στην ΑΕΚ, θα φιλοξενηθεί στη Μόσχα από την ΤΣΣΚΑ που νίκησε 2-0 στο ΟΑΚΑ.
*Η μόνιμη πρωταθλήτρια Αζερμπαϊτζάν την τελευταία τετραετία, η Κάραμπαγκ, νίκησε χθες 2-1  τη Σέριφ Τίρασπολ και προκρίθηκε στα Play Off των ομίλων του Champions League. Ως αδύναμη, μάλιστα, δεν αποκλείεται να βρεθεί στο δρόμο του Ολυμπιακού. Οι Αζέροι άνοιξαν το σκορ με τον Εντλοβού στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ το 0-2 πέτυχε ένας πρώην παίκτης της ΑΕΚ, ο Μίτσελ, στο 86′. Οι Μολδαβοί κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις με πέναλτι του επίσης γνωστού από το πέρασμά του στην Ελλάδα Μπαντιμπανγκά (έπαιξε σε Εργοτέλη και Αστέρα Τρίπολης). Το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:
-21:45 Ολυμπιακός-Παρτιζάν    (3-1)
-20:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-ΑΕΚ    (2-0)
-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ -Σλάβια Πράγας    (0-1)
-Βικτόρια Πλζεν-Στεάουα Βουκουρεστίου    (2-2)
-Κοπεγχάγη-Βαρντάρ Σκοπίων    (0-1)
-Λέγκια Βαρσοβίας-Αστάνα    (1-3)
-Γιουνγκ Μπόις-Ντιναμό Κιέβου    (1-3)
-Ριέκα-Σάλτσμπουργκ    (1-1)
-Λουντογκόρετς-Χαποέλ Μπερ Σεβά    (0-2)