ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΤΟ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

Οι επιτυχίες συνεχίζονται

*5 χρυσά, 2 αργυρά και 8 χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν αθλητές του

Δημοσίευση: 21 Απρ 2017 11:45

Με 5 χρυσά, 2 αργυρά και 8 χάλκινα μετάλλια επέστρεψε ο Α.Σ.Λάρισας από το 2ο προκριματικό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος Ταεκβοντό που έγινε στη Θεσσαλονίκη.

Συμμετείχαν 1.205 αθλητές από 105 συλλόγους και ο Α.Σ.Λάρισας πήρε μέρος με 24 αθλητές, που κατέκτησαν τα παρακάτω μετάλλια:

*ΧΡΥΣΑ

-Γαργάλα Δήμητρα στην κατηγορία -44 (κορασίδων 2002).

-Τσαλέρα Βασιλική στην κατηγορία -49 (κορασίδων 2003).

-Βακάλη Ελένη στην κατηγορία -51 (Κορασίδων 2004).

-Μπακάλη Ηλιάνα στην κατηγορία -33 (παγκορασίδων 2005)

-Ντζουβάρα Μακρίνα στην κατηγορία-37 (παγκορασίδων 2006).

*ΑΡΓΥΡΑ

-Μπακάλη Ελισάβετ στην κατηγορία -52 (Νεανίδων 2001)

-Πετράκου Χριστίνα στην κατηγορία -49 (Κορασίδων 2002).

-Βλαχογιάννη Ιφιγένεια στην κατηγορία -37 (Κορασίδων 2004).

*ΧΑΛΚΙΝΑ

-Πετράκος Αστέριος στην κατηγορία -55 (Ανδρών).

-Μπακάλη Ελισάβετ στην κατηγορία -53 (Γυναικών).

Ντζουβάρα Θεανώ στην κατηγορία -46 (κορασίδων 2003).

Μπακαρού Κωνσταντίνα στην κατηγορία -44 (κορασίδων 2003).

Χατζή Ασημίνα στην κατηγορία -51 (Κορασίδων 2004).

Βαϊόπουλος Αχιλλέας στην κατηγορία -37 (παίδων 2004).

Καραουλάνης Παναγιώτης στην κατηγορία -27 (Παμπαίδων 2006).

Παπατριανταφύλλου Κων/να στην κατηγορία-33 (παγκορασίδων 2007).

Πολύ καλή εμφάνιση και από τους υπόλοιπους αθλητές: Χατζή Κων/νο του Αποστόλου, Κακαέ Ζωή, Παπαπούλη Όλγα, Καραγιάννη Γεώργιο, Ιακωβάκη Μαριάννα, Τσακίρη Παναγιώτα, Βλαχιγιάννη Αλέξανδρο, Μπαλιάκο Αχιλλέα, Σουπα Γεώργιο.

Μετά το τέλος του 2ου προκριματικού πρωταθλήματος ο σύλλογος βρίσκεται στην 9 θέση, στη γενική κατάταξη.

Ικανοποιημένο έμεινε το δ.σ. του συλλόγου από τους αθλητές και η πολύ καλή δουλειά του προπονητή – δάσκαλου Απόστολου Ιακωβάκη 7 DAN φέρνει αποτελέσματα, ενώ αναμένονται και νέες διακρίσεις στους επόμενους αγώνες.