ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΕΦΕΡΕ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Ο Ρούνεϊ «μίλησε» στο τέλος

*Εντός έδρας ήττα για τη Λίβερπουλ

Δημοσίευση: 21 Ιαν 2017 20:55

Το γκολ του Γουέιν Ρούνεϊ στις καθυστερήσεις «έσωσε την παρτίδα» για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «μπέμπηδες» απέσπασαν 1-1 στην έδρα της Στόουκ Σίτι, η οποία ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει μία τεράστια νίκη στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε.

Λίγο πριν από το φινάλε ο Κόουλμαν «χτύπησε» και η Έβερτον έφυγε με το «διπλό» από το «σπίτι» της Κρίσταλ Πάλας, η οποία παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού.

Τεράστια βαθμολογική ανάσα πήρε η Γουέστ Χαμ με το εκτός έδρας «τρίποντο» επί της Μίντλεσμπρο που «καιγόταν» για τη νίκη. Δύο γκολ πέτυχε ο Κάρολ για τα «σφυριά».

Με τον αγώνα της Λίβερπουλ κόντρα στη μέχρι τώρα ουραγό Σουόνσι ξεκίνησε στο Άνφιλντ η 22η ημέρα του αγγλικού πρωταθλήματος με μία μεγάλη έκπληξη. Ένα φαινομενικά εύκολο ματς που η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ το έκανε δύσκολο, με αποτέλεσμα να έρθει και η ήττα με 3-2 χάρη σε δύο τέρματα στο 2ο ημίχρονο του Λιορέντε (48΄, 53΄) και ένα του Σίγκουρντσον (74΄), ενώ για τους γηπεδούχους μείωσε δύο φορές ο Φιρμίνο στο 55΄ και στο 69΄.