ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ 3-0

Άνετη νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας

*Τα γκολ: Παπαδόπουλος(21΄), Καμπλιώνης(47΄), Σαχινίδης(59΄)

Δημοσίευση: 09 Οκτ 2016 19:09 | Τελευταία ενημέρωση: 10 Οκτ 2016 0:01

Την 4η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής κατηγορίας και στον 2ο όμιλο πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας, κερδίζοντας στη Φιλιππούπολη τον Πιερικό, με σκορ 3-0.

Οι «κυανόλευκοι» άνοιξαν στο σκορ στο 21΄

όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάσου Κυριάκου πετάχθηκε στο δεύτερο δοκάρι ο Παπαδόπουλος και με καρφωτή κεφαλιά,

έκανε το 1-0.

Δυο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης στο 47΄, ο Καμπλιώνης με επέλαση από τα αριστερά με ωραίο τελείωμα έκανε το 2-0.

Ο Απόλλων έκανε το 3-0 στο 59' όταν από σέντρα του Κυριάκου από τα δεξιά ο Σαχινίδης με πλασέ μέσα στην μικρή περιοχή πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας του.

Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι σε σουτ του Σαχινίδη στο 69΄, ενώ έχασαν και άλλες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, για να σημειώσουν και άλλα τέρματα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Ιβανίδης, Κυριάκος, Διβανές (62' Πέντα), Σαχινίδης (69' Συράκος) , Σουλίδης (75' Γεωργίου), Καμπλιώνης

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μιχάλης Ζιώγας): Σοϊλεμέζογλου, Γελαδάρης (46' Παπαδόπουλος), Μπαρούτας, Μάρκο, Κραγιόπουλος, Αχείμαστος, Λούγγος, Τριανταφυλλίδης (64' Γαλανοπουλός), Λαζόπουλος, Κοκονόζι (54' Συμεωνίδης), Ριβελίνο.

ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ

Την ερχόμενη Κυριακή 16 Οκτωβρίου για το Κύπελλο της Γ΄Εθνικής ο Απόλλων Λάρισας θα αγωνισθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με τον Ολυμπιακό Βόλου, στις 3 το απόγευμα.