ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΟΡΩΝ

Επιτυχιών συνέχεια για τον Ποδηλατικό ΓΣΛ

Δημοσίευση: 29 Σεπ 2016 8:12

Ένα ονειρεμένο διήμερο είχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ποδηλατικού Γυμναστικού Συλλόγου Λάρισας που συμμετείχαν σε 4 διαφορετικές διοργανώσεις.

Ο αθλητής Καρατσιβής Παναγιώτης συμμετείχε με τα χρώματα της Εθνικής Ομάδος Δρόμου στην Τουρκία, όπου αγωνίστηκε στην ατομική χρονομέτρηση στην κατηγορία παίδων και κατέλαβε την 7η θέση.

Στην Αθήνα, οι λιλιπούτιοι αθλητές τίμησαν με το παραπάνω τη φανέλα του συλλόγου, αφού ήταν πρωταγωνιστές στις Πανελλήνιες Ημέρες Νεολαίας που διεξήχθησαν το Σάββατο και την Κυριακή στη Νέα Μάκρη,

55ος Δοξαράς Ευάγγελος

Στη Θεσσαλονίκη, συμμετείχαν οι αθλητές της κατηγορίας ανδρών - μάστερς στον 5ο διεθνή γύρο της πόλης. Την 1η ημέρα, σε αγώνα 141 χλμ, κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις: 5ος ο Τσοπούρογλου Βασίλειος, 44ος ο Παγανός Ευάγγελος, 51ος ο Παγανός Κωνσταντίνος και 76ος ο Πέτρου Ευάγγελος. Τη 2η ημέρα σε Σιρκουϊ εντός του ιστού της Θεσσαλονίκης, με εκκίνηση από το Λευκό Πύργο, διασχίζοντας την Τσιμισκή και την παραλιακή, οι αθλητές της κατηγορία ανδρών κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις: 14ος ο Τσοπούρογλου Βασίλειος, 25ος ο Παγανός Κωνσταντίνος, 24ος ο Παγανός Ευάγγελος, 34ος ο Πέτρου Ευάγγελος και 66ος ο Τέντσος Ιωάννης. Στην κατηγορία Μάστερ, ο αθλητής Πολύμερος Σταύρος πήρε την 3η θέση και ο Χλόπτσιος Πασχάλης την 7η θέση.

Τέλος, σε διασυλλογικό αγώνα δρόμου που διοργάνωσε ο Παναθηναϊκός στην Αθήνα, ο Λέλας Αντώνιος (κατηγορία παίδων) κατέλαβε την 6η θέση.