Θεσσαλικό ντέρμπι σήμερα για την ΑΕΛ (18.30 με Καρδίτσα)

Δημοσίευση: 23 Απρ 2016 12:24

Σήμερα και ώρα 18.30 στο AEL FC Arena αγωνίζεται η ΑΕΛ με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Οι παίκτες της λαρισινής ομάδας θέλουν μόνο τη νίκη για να συνεχίσουν να διατηρούνται στην κορυφή της βαθμολογίας. Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Στο ντεμπούτο του Γιώργου Βαζάκα στο «τιμόνι» της «ελαφράς ταξιαρχίας, η ομάδα της Ριζούπολης επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Καλλιθέας στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 29ης ημέρας στην Football League. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Φατιόν στο 10ο λεπτό με προβολή. Οι γηπεδούχοι στο 12ο λεπτό είδαν τον Σταύρου να σημαδεύει το δοκάρι του Αποστολίδη. Τα έως τώρα αποτελέσματα:

18. Εργοτέλης 7-29αγ.

* Ο Ολυμπιακός Βόλου και ο Εργοτέλης, έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και έχουν τιμωρηθεί με αφαίρεση εννέα βαθμών και δώδεκα βαθμών, αντίστοιχα. Από τις Καλλιθέα, Ζάκυνθο και Παναχαϊκή έχουν αφαιρεθεί από τρεις βαθμοί.